Dagens CIBOR-satser

22. oktober 2014

Nedenfor kan dagens CIBOR-satser ses fordelt på 1 uge, 2 uger, samt for følgende måneder 1, 2, 3, 6, 9 og 12.
Satserne ses efter kl. 11.00 på alle bankdage.

I tilfælde af at satserne på grund af tekniske årsager ikke er tilgængelige på dette website, kan fixingerne ses på NASDAQ OMX's website

I skemaet ses de aktuelle satser og øverst er der en grafisk fremstilling af FIXING-tallene.

 

  Week Month
Reporting Bank 1 2 1 2 3 6 9 12
Danske Bank0,090,120,170,210,290,450,560,64
Jyske Bank0,110,120,170,240,320,490,620,68
Nordea Bank0,090,100,140,180,240,440,540,63
Nykredit0,120,150,190,250,320,520,590,72
Sydbank0,120,130,170,240,320,450,570,71
Spar Nord Bank0,130,150,180,230,290,460,590,67
FIXING0,11000,13000,17250,23000,30500,46250,57750,6750
 
 

Ansvarsfraskrivelse


Finansrådet påtager sig intet ansvar for eventuelle tab eller skader som følge af det publicerede materiale på dette websted eller tredjemands brug heraf, hvad enten dette skyldes fejl eller uhensigtsmæssigheder i materialet eller andre årsager

 
Vi samler statistik ved hjælp af cookies. Surfer du videre, accepterer du dette. Afvis her